Marcin Biegała

Marcin Biegała

Dev, motocyklista, marzyciel i miłośnik kawy.

Marcin Biegała

Kilka Minut Czytania

W ubiegły czwartek (12.03.2015) miałem przyjemność brać udział w pierwszej edycji konferencji Wroc# i muszę Wam powiedzieć, że było to nie lada wydarzenie. To co przede wszystkim uderza, to skład prelegencki: Chris Heilmann, Mark Seemann, Matt Ellis, Maurice De Beijer, Dan North, czy Chris Klug (w agendzie jest jeszcze Mark Rendle, ale niestety nie dotarł z przyczyn zdrowotnych) to ludzie z kategorii ‘rockstars’, nie ma co ukrywać. Jeśli mnie pamięć nie myli, taki skład do tej pory mogliśmy podziwiać tylko na DevDay. Świetnie! Oby więcej taki inicjatyw.

Wroc# LogoA gdyby Wroc# był aplikacją, powiedział bym, że ma dobry ‘user expirience’ :) Ilość drobnych szczególików, które powodowały uśmiech na twarzy była zatrważająca. Zaczynamy od początku, wjeżdżamy na parking, gdzie na hasło ‘Wroc#’ problem płacenia mamy z głowy. W szukaniu odpowiedniego wejścia pomagają nam naklejone na ziemi strzałki, a zamiast drukowanego identyfikatora dostajemy dyskietkę 3,5 cala z wypisanym imieniem :D Cool! (Swoją drogą ciekawe kiedy takie wydarzenie zdominuje pokolenie, które na widok dyskietki krzyknie ‘ikonka zapisz z drukarki 3D’ ;)

Do samego przebiegu eventu też nie mogę się przyczepić. Od tak prozaicznych rzeczy jak poczęstunek, do sposobu w jaki chłopaki wybrnęli z faktu, że Mark Rendle jednak nie dotarł – naprawdę dali radę! Ze słyszenia wiem, że streaming też dawał radę.

 

Liczę na kolejne edycję (a wszystkie sygnały póki co, mówią że takie są plany) i na pewno będę się starał pojawić! Dobra robota!

Na koniec parę ciepłych słów do całego ‘community’. Pamiętam jak w Łodzi zakładała się ‘Łódzka Grupa .Net’, jak przychodziło parę, paręnaście osób. Co mamy dziś ? Grupę po kilkanaście/kilkadziesiąt osób, do tego dev@ldz, meet.js, jug praktycznie co tydzień, nie zapominając o rubistach i Łódź wiosłuje. To jest progress! To samo z konferencjami, jest ich coraz więcej, poziom nieustannie rośnie, a przede wszystkim ludziom chce się ruszyć tyłki i rozwijać przy okazji tych wydarzeń. Byłem mega zdziwiony ilu znajomych z Łodzi udało mi się tam spotkać. Bardzo fajnie, to jest dobry kierunek!

comments powered by Disqus

Ostatnie Posty

Kategorie

O Mnie

W życiu staram się rozwiązywać problemy ludzi z wykorzystaniem kodu, bądź też przez jego usuwanie ;)
Miałem przyjemność pracować w całym przekroju firm, od mikroskopijnych, przez startup’y, po wielkie banki inwestycyjne i współprowadzenie software house.